امیر جاوید رحیمیان جی پنجی موفق نفر اول دوره EMBA دانشگاه لیبرتی کالیفرنیای آمریکا

جی۵، جایی برای افسوس باقی نمی گذارد!

آقای دکتر امیر جاوید رحیمیان، نفر اول دوره EMBA دانشگاه لیبرتی کالیفرنیای آمریکا (شعبه مرکزی)
برنده جایزه American awards

موفقیتی بزرگ ؟

من در دوره EMBA( مدیریت کسب و کار با گرایش اجرائی) شرکت کرده بودم که اساتید حاذق آن از یک دانشگاه بین المللی خارج از کشور برای تدریس به دانشگاه شهید بهشتی می آمدند. بزرگترین رویای من کسب رتبه اول در این دوره بود چون برای ادامه تحصیل بورسیه تحصیلی داشت ۵۰ درصد تخفیف را شامل می شد و مهم تر از همه به نفر برتر American awards جوایز آمریکا اهدا می شد. این جایزه هر ساله در دانشگاه های آمریکا از سوی ریاست دانشگاه به نفرات اول هر رشته اهدا می شود.در تمام این دوران یقین داشتم که شاگرد اول می شوم اما همیشه منتظر یک معجزه بودم، هدیه ای که درست سه ماه قبل از آزمون دوست خوبم آقای مالکی نژاد بدون هیچ چشمداشتی نه تنها به من بلکه به همه همکلاسی هایم هدیه دادند. یادم است یک هفته بعد از دریافت جعبه جی۵ روی دیوار اتاقم نوشتم: آقا جاوید،تبریک عرض می کنم شما نفر اول EMBA شدید و جایزه American reward از آن شماست. تا آن روز فقط یک رویای ناتمام داشتم که آن هم به واقعیت بدل شد. جمله ای زیبا از آقای مالکی نژاد را درست پایین آن برگه نوشته ام که می گوید: ” زندگی ما افکار ماست اگر می خواهیم زندگی بهتری داشته باشیم باید افکار بهتری داشته باشیم.” امروز نه تنها عمق زندگی من با جی۵ افزایش پیدا کرده، امروز نه تنها عمق زندگی من با جی۵ افزایش پیدا کرده، بلکه روش مطالعه ام در مسیر کسب موفقیت با این روش متحول شده است.

و اما تاکتیک و استراتژی شما؟

در یک کلام استراتژی من اول شدن، کسب جایزه و بورسیه تحصیلی بود. تاکتیک من برای رسیدن به این هدف جی۵ بود، وقتی نداشتم که وسط راه تاکتیکم را عوض کنم. یادم هست حتی یک شب هم فرصت نمی کردم به خانه بیایم دوران سربازی ام را در درمانگاه می گذراندم کارم که تمام می شد از آنجا خودم را به تهران می رساندم بیشتر روزهای هفته کلاس داشتم، کلاس ها از ۸ صبح تا ۶ عصر طول می کشید شب ها هم در اورژانس بیمارستان تا صبح شیفت بودم، یعنی شاید باورتان نشود فقط چندساعت صبح ها موقع آماده کردن کیف و وسایلم وقت داشتم اما یادم هست لابه لای تمام وقت های مرده همیشه جی برگ ها همراهم بودند حتی همین الان هم جی برگهای زبان و دکترا همراهم هستند.

سفری که قطب نمای آن جی۵ باشد؟

جی۵ از نگاه من درست مثل GPS و یک مسیریاب عمل می کند زمان رسیدن به مقصد را از هر مسیر ممکن نشان می دهد، اگر امتحانات دانشگاه نزدیک است و نمی رسی درس بخوانی جی۵ مسیر کوتاه تری را جایگزین مسیر فعلی می کند آنقدر هوشمندانه عمل کند که حتی اگر در طول این سفر دچار سستی و تنبلی شوی و عقب بمانی دوباره تو را به مسیر اصلی بازمی گرداند برایت برنامه ای دارد.

یک تغییر فوق العاده؟

یادم هست من در دوران پزشکی ۳۱۰ واحد را با معدل ۱۵.۷۵ پاس کردم آن هم با مشقت های فراوان. سالهای پایانی که در دانشگاه سراسری یزد درس می خواندم تازه به این واقعیت رسیده بودم که خلاصه نویسی یک معجزه است مخصوصا برای شب های امتحان و لحظاتی که نمی رسی کتاب را بخوانی. با این حال نمی دانستم که جی۵ با تکرارهای منظمی که دارد خودش این خلاصه نویسی را به شیوه ای کاملا علمی و آکادمیک انجام می دهد، بعد از آن بود که معدل من یکدفعه از ۱۵.۷۵ به ۱۸.۹۳ رسید جی برگ ها با سرگرمی و لذتی که برای آدم ایجاد می کنند بهترین ابزار برای کسب موفقیت هستند.

سفر بعدی شما کی شروع آغاز می شود؟

در حال حاضر این سفر شروع شده و من در میانه راه به سوی قبولی در امتحان پایان دکترا هستم. من اخیرا برادرم را از دست دادم،راحت نمی توانستم به مسیر یادگیری برگردم اما وقتی جی برگهای زبان و دکترا را می خواندم یک آرامشی به من می داد که بتوانم برگردم و در برابر این غم از خانواده ام حمایت کنم. نکته جی برگ همین است، اگر قرار بود سراغ کتاب بروم هرگز این کار را نمی کردم چون هیچ انگیزه ای به من نمی داد هرچقدر هم که می خواندم چندروز بعد ۸۰% مطالب از یادم می رفت.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


بهترین تاکتیک من جی۵ بود!
با جی۵، همیشه برنده ای!
جی۵،بهترین مسیریاب به سوی هدف!
جی۵،جایی برای افسوس باقی نمی گذارد!

آقای دکتر امیر جاوید رحیمیان، نفر اول دوره EMBA دانشگاه لیبرتی کالیفرنیای آمریکا (شعبه مرکزی)
برنده جایزه American awards

هنوز چندی نمی گذرد که برادر عزیزشان را از دست داده اند با اینحال وقتی حرف از جی۵ به میان می آید با خوشرویی و رغبت تمام از این گفت و گو استقبال می کنند. آقای دکتر امیر جاوید رحیمیان، اصالتا اهل یزد و دارای خانواده ای از پزشکان برجسته کشورمان می باشد. آنچنان صادقانه، با عشق و انرژی صحبت می کند که دوست داری ساعت ها پای صحبت های او بنشینی درست مانند کسی که از سفری به یادمانی برگشته و اکنون رهسپار سفر دیگری است. وقتی از ره آورد این سفر می پرسیم می گوید: تا خودت تجربه اش نکنی لذتش را حس نمی کنی. ماحصل آن را چندین ثبت اختراع،کسب رتبه اول دوره EMBAاز دانشگاه لیبرتی کالیفرنیا و دریافت American awards (جوایز آمریکا) می داند.شایان ذکر است این جایزه هر ساله در دانشگاه های آمریکا از سوی ریاست دانشگاه به نفرات اول هر رشته اهدا می شود. تجربیات ارزشمند این همسفر جی۵ ای را با ما دنبال کنید:

کمی از ثبت اختراعتان بگویید؟

آشنایی من با آقای مالکی نژاد واقعا یک افتخار بود بیش از اینکه برای من بهترین همکلاس و دوست باشند همیشه به چشم یک استاد به ایشان نگاه می کنم.از این بابت که سرمنشا دو موفقیت بزرگ در زندگی من شدند همیشه مدیونشان هستم. حدود ۱۰ سال پیش ایده ای جالب در خصوص بطری های شیر استخوانی شکل به ذهنم خطور کرد، کودکان و افراد مسن از جمله گروهی بودند که از نتایج این تحقیق بهره می بردند. آن زمان در شیراز بودم فورا به تهران آمدم و با گروهی از محققان دانشگاه صنعتی شریف طرح مفهومی را روی برش هایی از لیزر پیاده کردیم و در صدد اجرایش برآمدیم. طرح عملیاتی شد برایش بودجه ای تعریف شد اما به علت نبود پرینتر سه بعدی به ناچار مدتی طولانی مسکوت باقی ماند تا اینکه در دوره EMBA با آقای مالکی همکلاس شدم. برحسب اتفاق در وقت آنتراک کلاس، ایشان جرقه ای را در ذهن من روشن کردند و از وجود پرینتر سه بعدی در ایران سخن به میان آوردند،همین شروع دوباره ای شد برای اینکه ایده ام را از سر بگیرم و با لطف خدا توانستم طرحم را به ثبت برسانم.

موفقیتی بزرگ تر در این مسیر؟

من در دوره EMBA( مدیریت کسب و کار با گرایش اجرائی) شرکت کرده بودم که اساتید حاذق آن از یک دانشگاه بین المللی خارج از کشور برای تدریس به دانشگاه شهید بهشتی می آمدند. بزرگترین رویای من کسب رتبه اول در این دوره بود چون برای ادامه تحصیل بورسیه تحصیلی داشت ۵۰ درصد تخفیف را شامل می شد و مهم تر از همه به نفر برتر جایزه American awards (جوایز آمریکا) اهدا می شد. در تمام این دوران یقین داشتم که شاگرد اول می شوم اما همیشه منتظر یک معجزه بودم، هدیه ای که درست سه ماه قبل از آزمون دوست خوبم آقای مالکی نژاد بدون هیچ چشمداشتی نه تنها به من بلکه به همه همکلاسی هایم هدیه دادند. یادم است یک هفته بعد از دریافت جعبه جی۵ روی دیوار اتاقم نوشتم: آقا جاوید،تبریک عرض می کنم شما نفر اول EMBA هستید. تا آن روز فقط یک رویای ناتمام داشتم که آن هم به واقعیت بدل شد. جمله ای زیبا از آقای مالکی نژاد را درست پایین آن برگه نوشته ام که می گوید: ” زندگی ما افکار ماست اگر می خواهیم زندگی بهتری داشته باشیم باید افکار بهتری داشته باشیم.” امروز نه تنها عمق زندگی من با جی۵ افزایش پیدا کرده، بلکه روش مطالعه ام در مسیر کسب موفقیت با این روش متحول شده است.

لازمه این موفقیت چه بود؟

چه بسیار زمان هایی که انسان نیاز دارد به منبعی عظیم از یک قدرت نامحدود متوسل شود،توکل بر خداوند و آرامش قلبی حاصل از آن، این نیاز من را برآورده می کرد. بعد از آن، من نیاز به یک تکنیک داشتم یک ابزار فوق العاده که با کمکش بتوانم کمبود زمان را جبران کنم و از پس حجم چندهزار صفحه ای مطالب انگلیسی و فارسی بر بیایم. من فرصتی برای اشتباه کردن و برگشت از آن نداشتم.آقای مالکی جی۵ را به من هدیه کردند، ایمان قلبی و تعهد به استفاده روزمره از آن چنان انگیزه ای را در من ایجاد کرد که قادر بودم هر ناممکنی را ممکن کنم. پدرم همیشه می گفت اگر رویایی داری پس به دنبالش برو، من هم خودم را برای رسیدن به آن متعهد کرده بودم. ندایی در درونم می گفت تو موفق می شوی، با جی۵ تمام و کمال به جلو حرکت می کردم حتی یادم هست با آقای مالکی تماس گرفتم و از مسیری که ایشان پیش رویم قرار داده بودند تشکر کردم.

و اما تاکتیک و استراتژی شما؟

سون تسو، فیلسوف چینی در رابطه با استراتژی و تاکتیک می گوید: :« استراتژی بدون تاکتیک ها، راهی صعب العبور و کُند بسوی پیروزی است» اما «تاکتیک های بدون استراتژی در حکم سرو صداهای قبل از شکست است.» پس این دو بدون هم معنایی ندارند. اگر بخواهم استراتژی را تعریف کنم همان هدفمان مثلا رفتن از نقطه A به B است. تاکتیک هم وسیله ای برای رسیدن به نقطه B است، مثلا اگر قرار است از یک شهر به شهر دیگر بروید می خواهید با چه وسیله ای باشد.آن وسیله(مثلا قطار)تاکتیک شما خواهد بود. دوست دارم همه بدانند هیچ موفقیتی بدون تلاش مستمر ممکن نیست. در یک کلام استراتژی من اول شدن، کسب جایزه و بورسیه تحصیلی بود. تاکتیک من برای رسیدن به این هدف جی۵ بود، وقتی نداشتم که وسط راه تاکتیکم را عوض کنم. یادم هست حتی یک شب هم فرصت نمی کردم به خانه بیایم دوران سربازی ام را در درمانگاه می گذراندم کارم که تمام می شد از آنجا خودم را به تهران می رساندم بیشتر روزهای هفته کلاس داشتم، کلاس ها از ۸ صبح تا ۶ عصر طول می کشید شب ها هم در اورژانس بیمارستان تا صبح شیفت بودم، یعنی شاید باورتان نشود فقط چندساعت صبح ها موقع آماده کردن کیف و وسایلم وقت داشتم اما یادم هست لابه لای تمام وقت های مرده همیشه جی برگ ها همراهم بودند حتی همین الان هم جی برگهای زبان و دکترا همراهم هستند.

راستی چه تعداد جی برگ نوشتید؟

چیزی حدود سه هزار جی برگ نوشتم متعهد شده بودم روزی حداقل ۷۰ جی برگ بنویسم و بخوانم وگرنه اگر می خواستم بنشینم و همه را یکباره بنویسم امکان نداشت سنگ بزرگ نشانه نزدن است. مثل کارخانه ای شده بودم که هرروز صبح تا شب جی برگ تولید و مصرف می کرد.حس سرگرم کننده ای که جی۵ به آدم می دهد این حس که بازی می کنی و در این بازی از پیش برنده هستی به تو انگیزه می دهد، این بازی به تو حس و حال خوبی می دهد شب ها که می خواستم بخوابم احساس موفقیت می کردم. یادم هست من در دوران پزشکی ۳۱۰ واحد را با معدل ۱۵.۷۵ پاس کردم آن هم با مشقت های فراوان. سالهای پایانی که در دانشگاه سراسری یزد درس می خواندم تازه به این واقعیت رسیده بودم که خلاصه نویسی یک معجزه است مخصوصا برای شب های امتحان و لحظاتی که نمی رسی کتاب را بخوانی. با این حال نمی دانستم که جی۵ با تکرارهای منظمی که دارد خودش این خلاصه نویسی را به شیوه ای کاملا علمی و آکادمیک انجام می دهد، بعد از آن بود که معدل من یکدفعه از ۱۵.۷۵ به ۱۸.۹۳ رسید جی برگ ها با سرگرمی و لذتی که برای آدم ایجاد می کنند بهترین ابزار برای کسب موفقیت هستند.

نقطه اشتراک میان همه جی۵ ایها؟

دوست دارم بچه ها بدانند وقتی برای اولین بار آقای مالکی جی۵ را به من معرفی کردند و ماجرای موفقیت جی۵ ها را خواندم نکته جالبی در سرگذشت همه آنها بود که نظرم را جلب کرد. همه آنها مشغله زیادی داشتند یا شاغل بودند یا با کمبود وقت روبرو بودند یا مشغول جابه جایی منزل و ….از این دست مسائل، اما جالب اینکه همه آنها وقتی به نتیجه رسیدند که واقعا تصمیم خود را گرفته بودند و متعهد شده بودند.

براستی چرا بعضی ها از حافظه ضعیف خود شکایت می کنند؟

من به عنوان یک پزشک به همه این اطمینان را می دهم که تمام ایرانی ها هوش بسیار بالایی دارند می پرسید پس چرا اکثرشان از حافظه ضعیف خود شکایت می کنند؟ به این خاطر که نمی دانند ورود مطالب به حافظه بلند مدت نیازمند یک ابزار است. فرض کنید می خواهید از راه دریا سفر کنید مهم نیست هدفتان چقدر بزرگ است و چقدر تلاش می کنید اگر بدون وسیله ای همچون کشتی بدون ناخدایی که راه بلد است و بدون قطب نمایی همچون GPS قدم در این مسیر بگذارید، بی شک سرنوشت تاسف باری در انتظارتان است.جی۵ از نگاه من درست مثل GPS و یک مسیریاب عمل می کند زمان رسیدن به مقصد را از هر مسیر ممکن نشان می دهد، اگر امتحانات دانشگاه نزدیک است و نمی رسی درس بخوانی جی۵ مسیر کوتاه تری را جایگزین مسیر فعلی می کند آنقدر هوشمندانه عمل می کند که حتی اگر در طول این سفر دچار سستی و تنبلی شوی و عقب بمانی دوباره تو را به مسیر اصلی بازمی گرداند همیشه برایت برنامه ای دارد.

از نگاه شما اولین گام ها برای رسیدن به موفقیت چیست؟

متاسفانه ما یادگرفته ایم وقت را تنها می شود صرف کرد چه در مترو چه در صف نانوایی و بانک و … بین کلاسهای دانشگاه تا می بینی چنددقیقه ای وقت داری می نشینی و به جای استفاده مفید از آن فکرهای بیهوده می کنی، می خواهم بگویم زمانتان را صرف نکنید بلکه بیایید و آن را به بهترین شکل سرمایه گذاری کنید. هرکس در زندگی هدف داشته باشد آن را مکتوب کند و همیشه همراه خود داشته باشد قطعا به هدفش خواهید رسید یکی از تحقیقات صورت گرفته در دانشگاه هاروارد حاکی از این است افرادی که هدفهای مکتوبشان را همیشه همراه خود دارند بطور میانگین ۱۰ برابر بیشتر از سایر افرادی که در زندگی هدفی ندارند و یا مکتوب نکردند، درآمد دارند.من خودم همیشه هدفهایم را می نویسم، در حال حاضر از میان ۱۰ هدفی که برای خودم تعیین کرده ام یکی از اهداف بلند مدتم در سال آینده قبولی در امتحان پایان دکترا است. نکته مهمی که دوست دارم همه بدانند این است که بخش اعظمی از موفقیت هرکس برمی گردد به ورزش، سلامتی و تندرسی، از قدیم گفته اند عقل سالم در بدن سالم است اگر تغذیه ات سالم نباشد نه تنها جسمت بلکه روحت و حتی میزان یادگیری ات هم تحت تاثیر قرار می گیرد.

سفری که قطب نمای آن جی۵ باشد؟

بسان این می ماند که بخواهید به سفری تفریحی بروید اگر تنها بروید آنقدرها که باید خوش نمی گذرد، در بهترین شرایط هرچقدر هم که دلچسب باشد زیبایی سفر به دسته جمعی رفتن و خاطره انگیز بودن آن است. وقتی دوستی همراه شما باشد که به شما حس شادی ببخشد سفرتان به یاد ماندنی می شود. یک تفاوت بزرگی که جی۵ با روش عادی مطالعه دارد هوشمندی آن است، از این بابت خیالت راحت است که می توانی به برنامه های دیگرت هم برسی، به مهمانی بروی، ورزش کنی و …نگران کمبود وقت نیستی.

امروز بزرگترین مشکل بچه های ما در زمینه یادگیری چیست؟

خیلی ها واقعا می خواهند درس بخوانند خیلی هم پرانرژی هدف گذاری می کنند زمانبندی می کنند که روزی چقدر باید درس بخوانند کتاب هایشان را بخش بندی می کنند اما هنوز مدتی نگذشته یکدفعه شروع به افت می کنند، تا اینکه یک روز می بینند اصلا بی خیال همه چیز شده اند نهایتا در امتحان هم مردود می شوند. بچه ها ایام امتحانات با اینکه برنامه ریزی کرده اند افسوس می خورند که چرا نمی توانند اجرایش کنند شاید درست مثل این است که بخواهید یک لقمه غذای بزرگ را یک دفعه ببلعید، خوب طبیعی است که نمی شود.اما نکته مهم در مورد جی۵ این است که شما حتی شب های امتحان هم سرگرم هستید یعنی کسی که هیچ آشنایی با جی۵ ندارد اگر از بیرون شما را ببیند با خودش فکر می کند مشغول کارت بازی هستید.

لحظه به لحظه لذت بردن از این مسیر؟

آدم حتی با خواندن چند جی برگ، طوری غرق لذت می شود که انگار مغز شروع به ترشح اندورفین کرده.اگر قبلا روحیه ات افت کرده بود و از اینکه روزت به بطالت گذشته بود کسل شده بودی حالا دیگر آرامش داری که روزت مفید سپری می شود، حداقل من که اینطور تجربه اش کردم اگر در پایان روز بپرسند موفقیت امروزت چه بوده می گویم امروز ۷۰ جی برگ زبان خواندم و خیلی هم لذت بردم.جالب است من ناخودآگاه خیلی از کارهایم مثل لیست خرید را جی برگ می نویسم بدون اینکه تکرارش کنم همه چیز یادم می ماند در حالیکه قبلا برمی گشتم و می دیدم اولویت های اول را انجام دادم اما اولویت های پایین تر را فراموش کرده ام.

آقای مالکی نژاد: در تایید صحبت های شما این عدم فراموشی علتش این است که وقتی عادت به انجام کاری را در خود پرورش می دهیم اتصال بیشتری میان نورون ها و سلولهای مغز ایجاد می شود، درست همانطور که قطره های باران بعد از جاری شدن در کوچه و خیابانها مسیر اصلی خود را پیدا می کنند همین وضعیت همانند شاهراهی در مغز ما نمود پیدا می کند، درست مثل اتوبانی صاف که هرآنچه در آن قرار بگیرد خودش شروع به حرکت در مسیر پیش رو می کند.وقتی شما چندین هزار جی برگ می نویسید بارها تکرارشان می کنید این تکرارهای منظم، سیستم خود تنظیم کننده مغز را فعال می کند. از این پس مثلا اگر لیست خرید خود را یکبار جی برگ نویسی کنید حتی بدون تکرارمغزتان عادت کرده و هرآنچه وارد آن شود اتوماتیک وار به ذهن سپرده می شود،از اینرو تمام اقلام لیست خریدتان بدون اینکه فراموش شود به یادتان می آید.

تعبیر دیگری از جی۵؟

درست مثل ورزش بدن سازی. با انجام تمرینات مختلف، عضلاتی که هنوز قوی نیستند به مرور زمان توانمندتر می شوند. شاید قبلا ۵ کیلو را به سختی بلند می کردی اما بعد از چندماه ۱۵ کیلو بلند می کنی و آماده پذیرش وزنه های بعدی هستی. ثابت شده ذهن انسان هم دقیقا همینطور عمل می کند،در یکی از تحقیقات اخیر MRI و تصویربرداری از مغز افرادی که در حوزه تاکسی رانی فعالیت می کردند نشان داد قسمت هیپوکام مغز که نقشGPS و قوه تشخیص مکان یابی را بازی می کند در این افراد بزرگتر از افراد عادی است بخشی از مغز آنها در مقایسه با افراد عادی از نورون های بیشتری برخوردار است و منطقه وسیعی را به خود اختصاص داده، پس مغز هم مثل عضله قابلیت پرورش دارد. استفاده مداوم از جی برگ، مغز انسان را خلاق تر و آماده پذیرش نکات بیشتر می کند به همین خاطر سرعت پردازش اطلاعات و انتقال به حافظه بلند مدت هم بالا می رود. حالا دیگر با آرامش بیشتری یادگیری را تجربه می کنی درست مثل اینکه نابغه هستی واقعا هم مثل یک نابغه در مسابقات و آزمون ها ظاهر می شوی.

سفر بعدی شما کی شروع آغاز می شود؟

در حال حاضر این سفر شروع شده و من در میانه راه به سوی قبولی در امتحان پایان دکترا هستم. من اخیرا برادرم را از دست دادم،راحت نمی توانستم به مسیر یادگیری برگردم اما وقتی جی برگهای زبان و دکترا را می خواندم یک آرامشی به من می داد که بتوانم برگردم و در برابر این غم از خانواده ام حمایت کنم. نکته جی برگ همین است، اگر قرار بود سراغ کتاب بروم هرگز این کار را نمی کردم چون هیچ انگیزه ای به من نمی داد هرچقدر هم که می خواندم چندروز بعد ۸۰% مطالب از یادم می رفت. جالب است آنقدر به جی۵ وابسته شدم که دو تا از دوستانم جاکارتی های قدیمی خود را به من هدیه کردند، یکی از آنها دو لیسانس از دانشگاه سراسری دارد یکی لیسانس نرم افزار و دومیش سخت افزار، می گوید هردوی اینها را مدیون جی۵ هستم،الان در حرفه اش فوق العاده موفق است. با خودم گفتم چقدر جالب این همه مدت این همه افراد با جی۵ موفق شدند آنوقت من تازه آن را پیدا کرده ام. چیزی که به جز کتاب در اتاقم خیلی به چشم می آید جی برگ است و جاکارتی، الان طوری شده هرکس از بیرون می آید حس می کند وارد یک کارگاه شده با دیدن این همه جوایز راحت می شود فهمید چه تکنیکی پشت همه اینها بوده.

جی۵ و یادگیری زبان انگلیسی؟

یادگیری زبان نیاز به یک تکنیک دارد خیلی ها به کلاس زبان می روند یا حتی با بهترین اساتید به صورت خصوصی کلاس می گیرند اما به محض اینکه مدتی رهایش می کنند زبانشان افت می کند ،مطالب از یادشان می رود و از بازدهی ضعیف شکایت دارند.اگر بخواهی یک مبحث کتاب حتی خلاصه شده آن را بخوانی باید حداقل یک ساعت زمان بگذاری اما در همین یک ساعت می توانی چندصد جی برگ از چندین فصل یک کتاب را بخوانی و مسلط شوی. جی۵ زمانی نمی برد وقتی از آن استفاده می کنی آرامش داری. حتی مرور مطالب هم در شب امتحان ذهن را خسته می کند اما با جی۵ که درس می خوانی آنقدر احساس شادی می کنی که دوست داری همچنان ادامه بدهی طوریکه اعضای خانواده حتما خودشان باید بیایند و برای نوشیدن چای و استراحت صدایت بزنند تا بتوانی لحظه ای از جی برگها دل بکنی.

و اما سخن اخر ؟

کار با جی۵ درست مثل رفتن به سفری لذت بخش است که اصلا دوست نداری تمام شود، اگر قرار بوده از یک پیک نیک تفریحی با دوستان عصر به خانه برگردی آنقدر به تو خوش گذشته که به جایش شب به خانه برگشته ای و آنقدر لذت بردی که دوست داری زمان دوباره به عقب برگردد.جی۵ هم دقیقا همینطور است اگر قرار بوده یک ساعت صدتا جی برگ بخوانی آنقدر وابسته اش می شوی که این یک ساعت می شود سه ساعت. مثل یک اعتیاد می ماند اما از نوع مثبتش که باعث موفقیتت می شود. جی۵ هیچ جای افسوس خوردنی برایتان باقی نمی گذارد ای کاش قبلا برای امتحان درس می خواندم، ای کاش جزوه های استاد را می خواندم ای کاش …….دائما حس برنده بودن داری وهمانطور که می خواهی در یک آزمون نفر اول کشورشوی همین موفقیت بزرگ مبنای موفقیت های بعدی ات می شود روحیه و انرژی ات را بالا می برد، احساس می کنی زمان را صرف نمی کنی بلکه سرمایه گذاری می کنی.

(9 votes, average: 444 out of 5)
Loading...

Comments 3

  1. ازمتن مصاحبه آقای دکتر جاوید بسیار لذت بردم انشاالله همیشه پر انرژی و سلامت و شاهد درخشیدن های بعدی در سایت باشیم .جا داره از زحمات استاد گرامی جناب آقای دکتر مالکی نژاد تشکر کنم .

    1. سلام دوست عزیز
      لطف شماست بله مصاحبه ایشان بسیار پربار و شنیدنی بود
      به امید موفقیت های بیشتر این جی پنجی موفق در تمام مراحل زندگی .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.