وحیدرضا حقانیت جی پنجی موفق کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی

جی۵، بزرگترین برگ برنده من است!

«من قبلا معدل لیسانسم بالاتر از ۱۳ نبود اما الان در مقطع ارشد نمره ای پایین تر از ۱۹ ندارم ترم قبل هم معدلم ۱۹.۲۵ شد.»

چه چیزی در جی۵ دیدید که در بقیه روش ها ندیده بودید؟

همه ما در کنکور از چیزهایی ضربه می خوریم که بلد نیستیم. سیستم جی۵ این خوبی را دارد مطالبی که هنوز عمیق یادگرفته نشده اند همچنان در خانه های اول جعبه باقی می مانند تا به طور منظم تکرار و وارد حافظه بلند مدت ما شوند.

جی۵ و برنامه ریزی برای کنکور؟

بیوشیمی بالینی یکی از دروس ضریب بالا و حداقل دو هزار صفحه بود که باید می خواندم، حجم مطالب به حدی زیاد بود که نمی شد بارها برگردم و وقتم را برای مرور بگذارم با این حساب، جی۵ بهترین راه بود.

جلسه آزمون چطور بود؟

خیلی جالب بود من حتی بدون اینکه به گزینه ها نگاه کنم جواب درست را می دانستم و در گزینه ها به دنبالش می گشتم. بیشتر بچه ها تا آخر جلسه نشستند تازه می گفتند وقت کم آورده اند، اما من حتی ۴۵ دقیقه هم وقت اضافه آوردم طوریکه چندین بار پاسخنامه ام را مرور کردم.

بهترین خاطره جی۵ ای؟

سرکلاس هروقت اساتید سوالی می پرسیدند من بی درنگ جواب آن را می دادم تا اینکه یک روز اتفاق جالبی افتاد یکی از استادانمان قبل از کلاس صدایم کرد و گفت: آقای حقانیت بیا از این به بعد با هم قراری بگذاریم. گفتم چه قراری استاد؟! خیلی جدی گفت: بعد از این فقط وقتی من با نگاهم به شما اشاره می کنم جواب سوالم را بدهید، اینطوری بقیه هم فرصت ابراز وجود پیدا می کنند..(می خندد!….) خیلی برایم جالب بود این حضور ذهن و سرعت عملی که من به کمک جی۵ به دست آورده بودم حتی استاد را هم کلافه کرده بود. خیلی از دوستان هنوز هم می پرسند: وحیدرضا تو واقعا چه کار می کنی که اینقدر حافظه قوی ای داری؟!

هزار و یک دلیل برای انتخاب جی۵ ؟

بدون جی۵ شاید تنها حسی که برایم باقی می ماند حس در جا زدن بود، حداقل چند سال باید پشت کنکور می ماندم تا در رشته دلخواهم پذیرفته می شدم.همین که جی۵ می آید و درس خواندن را برایت لذت بخش می کند بزرگترین فایده این روش است.

یادگیری عمیق با جی۵؟

یادگیری زمانی صورت می گیرد که سوالی در ذهن ما شکل بگیرد و به دنبال جواب آن برویم در اینصورت وقتی به جواب سوال می رسیم درک عمیق تری از مطلب پیدا می کنیم،جالب اینکه تکنیک سوال و جواب جی۵ دقیقا همین کار را می کند.

حرفی با کنکوریها؟

بچه های کنکوری اغلب از کمبود وقت شکایت می کنند گاهی هم از نداشتن علاقه صحبت می کنند این انگیزه می تواند به کمک جی۵ ایجاد شود چون هم وقت ما را ذخیره می کند و هم اینکه درس خواندن را لذت بخش می کند.

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


جی۵، بزرگترین برگ برنده من است!
جی۵، موتور حرکت کنکوری ها

وحیدرضا حقانیت، رتبه ۲۰ کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان

اهل کرمان است و خونگرمی اش هم نشان از این دارد، صداقت و اطمینانی در کلام وحیدرضا حقانیت است که از همان ابتدای گفت و گو خیلی به دلمان می نشیند. خودش می گوید:« من سخنور خوبی نیستم اما هرچه درباره جی۵ می گویم عین واقعیت است.» کسی که واحدهای کارشناسی اش را به زور پاس می کرد و معدلش هیچ وقت بالاتر از ۱۳ نمی شد حالا موفق به کسب رتبه ۲۰ کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی شده و این واقعا شاهکار است. او در مقطع ارشد، به جایی رسیده که نمره ای پایین تر از ۱۹ ندارد حتی معدل ترم قبلش هم ۱۹.۲۵ شد. پیوسته از نقش برجسته جی۵ در موفقیت هایش یاد می کند و آن را بزرگترین برگ برنده خود می داند.

اولین زمزمه ها از جی۵؟

یک روز که مجله موفقیت را ورق می زدم خیلی اتفاقی چشمم به تبلیغ جی۵ خورد، بعد از آن هم خبردار شدم یکی از دوستانم پزشکی تهران قبول شده است، روش مطالعه اش را جویا شدم و گفت مدتهاست که از جی۵ استفاده می کند. وقتی دیدم دیگران جی۵ را تجربه کرده اند و نتیجه گرفته اند، من هم اعتماد کردم. هر زمان سری به سایت جی۵ می زدم و مصاحبه ها را می خواندم بیشتر جذب این روش می شدم.

چه چیزی در جی۵ دیدید که در بقیه روش ها ندیده بودید؟

من همیشه عادت داشتم مطالب را برای خودم خلاصه نویسی کنم اما باز هم فرآیند تکرار خیلی برایم خسته کننده بود برعکس، جی۵ فقط روی مطالبی تاکید داشت که من بلد نبودم .اگر دقت کرده باشید همه ما در کنکور از چیزهایی ضربه می خوریم که بلد نیستیم. سیستم جی۵ این خوبی را دارد مطالبی را که بلد هستیم به خانه های بعدی جعبه راه پیدا می کنند و آنهایی که هنوز عمیق یادگرفته نشده اند همچنان در خانه های اول جعبه باقی می مانند تا به طور منظم تکرار و وارد حافظه بلند مدت ما شوند.

جی۵ و برنامه ریزی برای کنکور؟

دانشجوی ترم آخر کارشناسی که بودم یک بار آزمایشی در کنکور ارشد شرکت کردم اما قبول نشدم، بعد از فارغ التحصیلی و آشنایی با جی۵ به سراغ این روش رفتم. بیوشیمی بالینی یکی از دروس ضریب بالا و حداقل دو هزار صفحه بود که باید می خواندم، حجم مطالب به حدی زیاد بود که نمی شد بارها برگردم و وقتم را برای مرور بگذارم با این حساب، جی۵ بهترین راه بود از تیر تا شهریور هفت هزار جی برگ نوشتم و تا بهمن تمامش را خواندم. چندماه قبل از کنکور هم با خیال راحت مشغول به کار شدم یک ماه آخر فقط جی برگ هایم را دوره می کردم.

یک راهکار خوب برای یادگیری با جی۵؟

من همیشه موقع جی برگ نویسی مطالب فرار را به صورت شعر یا رمز در می آوردم مثلا در بیوشیمی مبحثی با عنوان اسیدهای آمینه داریم،برای اینکه اسامی آنها خوب یادم بماند ” هفت ملت” را به صورت رمز جی برگ نویسی کرده بودم و می دانستم هرکدام از این حروف، حرف اول یک آمینواسید است.این کار خیلی کمکم می کرد به بچه ها توصیه می کنم فرمول ها و مطالب پیچیده را با این روش یاد بگیرند.

روزی چندساعت درس می خواندید؟

موقعی که با جی۵ برای کنکور درس می خواندم هیچ وقت بیشتر از ۵ ساعت طول نمی کشید، همین باعث می شد آن پدر و مادرم فکر کنند این چیزها الکی است و فایده ای ندارد تصورشان این بود که اگر قبولی در کنکور ارشد را می خواهم حداقل باید روزی ۱۵ ساعت درس بخوانم.

جلسه آزمون چطور بود؟

معمولا اینطور است که موقع تست زدن می آییم و هر ۴ گزینه تست را با دقت می سنجیم اما خیلی جالب بود من حتی بدون اینکه به گزینه ها نگاه کنم جواب درست را می دانستم و در گزینه ها به دنبالش می گشتم،درحالی که قبلا در هیچ آزمونی اینطور نبودم. بیشتر بچه ها تا آخر جلسه نشستند تازه می گفتند وقت کم آورده اند اما من حتی ۴۵ دقیقه هم وقت اضافه آوردم طوریکه چندین بار پاسخنامه ام را مرور کردم.

روزی که تمام تلاش هایتان به ثمر نشست؟

بعد از ظهر همان روز در اینترنت بودم می دانستم نتایج قرار است ساعت ۱۲ شب اعلام شود با اینحال گفتم یک سری به سایت سازمان سنجش بزنم، خیلی اتفاقی وارد سایت شدم که یکدفعه دیدم نتایج منتشر شده سریع شماره داوطلبی ام را وارد کردم و صفحه باز شد دقیقا همان چیزی بود که آرزویش را داشتم رتبه ۲۰ کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی را به دست آورده بودم جالب اینکه مادرم هیچ وقت اعتقادی به قبولی من نداشت و فکر می کرد راه دیگری جز رفتن به سربازی ندارم به همین خاطر همیشه سر به سرم می گذاشت و با کنایه می گفت پسرم تو فقط بگو چه غذایی دوست داری سربازی که رفتی همان را برایت درست می کنم…(می خندد!….)…وقتی صدایش کردم تا بیاید و نتیجه را ببیند اصلا باورش نشد.می گفت: پسر شوخی نکن! باز دوباره چی را دست کاری کرده ای؟ تا اینکه بالاخره جلوی چشم خودش دوباره وارد سایت شدم و نتیجه را دیدیدم،مادرم بی نهایت خوشحال شد.

بهترین خاطره جی۵ ای؟

سرکلاس ارشد هروقت اساتید سوالی می پرسیدند من بی درنگ جواب آن را می دادم تا اینکه یک روز اتفاق جالبی افتاد یکی از استادانمان قبل از کلاس صدایم کرد و گفت: آقای حقانیت بیا از این به بعد با هم قراری بگذاریم. گفتم چه قراری استاد؟! خیلی جدی گفت: بعد از این فقط وقتی من با نگاهم به شما اشاره می کنم جواب سوالم را بدهید، اینطوری بقیه هم فرصت ابراز وجود پیدا می کنند..(می خندد!….) خیلی برایم جالب بود این حضور ذهن و سرعت عملی که من به کمک جی۵ به دست آورده بودم حتی استاد را هم کلافه کرده بود. خیلی از دوستان هنوز هم می پرسند وحیدرضا تو واقعا چه کار می کنی که اینقدر حافظه قوی ای داری؟!

هزار و یک دلیل برای انتخاب جی۵ ؟

بدون جی۵ شاید تنها حسی که برایم باقی می ماند حس در جا زدن بود حداقل چند سال باید پشت کنکور می ماندم تا در رشته دلخواهم پذیرفته می شدم و این حس ناخوشایندی بود .همین که جی۵ می آید و درس خواندن را برایت لذت بخش می کند بزرگترین فایده این روش است، تکرار بیهوده آدم را کلافه می کند اما تکرارهایی که در جی۵ هست خیلی منظم و عاری از دلزدگی است. این روش بر مطالبی تاکید می کند که ما هنوز در یادگیریشان ضعف داریم همین باعث می شود وقتمان بیهوده تلف نشود. یادگیری زمانی صورت می گیرد که سوالی در ذهن ما شکل بگیرد و به دنبال جواب آن برویم در اینصورت وقتی به جواب سوال می رسیم درک عمیق تری از مطلب پیدا می کنیم، جالب اینکه تکنیک سوال و جواب جی۵ دقیقا همین کار را می کند.

جی۵ و انگیزه ای مضاعف؟

از وقتی در کنکور ارشد پذیرفته شده ام انگیزه ام هم بیشتر شده از همین حالا دارم با جی۵ خودم را برای آزمون دکترا آماده می کنم.الان دانشجوی ترم دو ارشد هستم طی این دو ترم ۸۰% از مطالبی که اساتید تدریس می کردند برایم آشنا بود انگار دقیقا همان مطالبی بود که ایام کنکور با جی۵ خوانده بودم، چیزی برایم تازگی نداشت من قبلا معدل لیسانسم بالاتر از ۱۳ نبود اما در ارشد نمره ای پایین تر از ۱۹ ندارم ترم قبل هم معدلم ۱۹.۲۵ شد.

جی۵ و زبان انگلیسی؟

خواهر من بسته های خودآموز زبان SG5 را از سطح متوسط تهیه و اخیرا شروع به استفاده کرده است ،من هم تصمیم دارم با این بسته ها سطح زبانم را بالا ببرم مطمئنم که باز هم نتیجه می گیرم.

قدم های بعدی شما با جی۵؟

من همیشه عادت دارم اهدافم را مکتوب کنم و هرروز صبح که از خواب بیدار می شوم اولین کاری که می کنم مرور اهدافم است، این باعث می شود نیرو بگیرم و فراموش نکنم در زندگی می خواهم به کجا برسم. در حال حاضر تصمیم دارم با جی۵ خودم را برای آزمون دکترا آماده کنم و انشالله اگر خدا بخواهد بتوانم عضو هئیت علمی دانشگاه شوم.

حرفی با کنکوریها؟

من خودم اولین بار که می خواستم در کنکور کارشناسی شرکت کنم برای خیلی از درسها مثل شیمی،ریاضی،فیزیک و … در کلاس کنکور ثبت نام کردم ولی جز اینکه وقتم گرفته شد هیچ کمکی به من نکرد، حالا که فکر می کنم می بینم شاید اگر به جای این کار برای درس خواندن با جی۵ وقت می گذاشتم آن موقع می توانستم در رشته بهتری قبول شوم.
متاسفانه خیلی ها به اشتباه تصور می کنند جی۵ فقط به درد بچه های دبستان یا متوسطه می خورد نه دانشجویان. بچه های کنکوری اغلب از کمبود وقت شکایت می کنند گاهی هم از نداشتن علاقه صحبت می کنند این انگیزه می تواند به کمک جی۵ ایجاد شود جی۵ هم وقت ما را ذخیره می کند و هم اینکه درس خواندن را لذت بخش می کند. مهم نیست روزی چند جی برگ می خوانی مهم این است که تلاشت مستمر باشد. تعهد و پشتکار لازمه موفق شدن با جی۵ است، اگر در کنار جی۵ این ها را هم داشته باشید حتما نتیجه می گیرید.

(4 votes, average: 475 out of 5)
Loading...

Comments 2

 1. باسلام من داوطلب کنکور وزارت بهداشت هستم.باتوجه ب برگزاری کنکور در تیرماه آیا جی برگ نویسی رفرنس های هر ۴ مبحث کنکور برای کسب رتبه زیر ۳۰ کار عاقلانه ای است؟باتشکر

  1. با سلام دوست عزیز
   فرایند جی برگ نویسی هم زمان بر و هم تخصصی است. لقمه های یادگیری باید از نظر کیفیت و اصول آماده شدن از استاندارد هایی برخوردار باشند تا شما بتوانید به انها تکیه کنید. پس این جی برگ ها باید توسط افرادی که به طراحی سوال و نکته نویسی تسلط دارند تهیه شوند تا برای شما مفید و قابل استفاده باشند.
   پس پیشنهاد ما به شما این است که در صورت موجود بودن از جی برگ های آماده این درس استفاده کنید و یا با متخصین ما در بخش پشتیبانی تماس حاصل فرمایید تا در صورت موجود نبودن منابع به صورت جی برگ به شما اصول جی برگ نویسی را آموزش دهند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت رسمی انتشارات جی۵ سر بزنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.