اکرم حسین پناهی جی پنجی موفق میکروب شناسی پزشکی

فکر نمی کردم جی۵ تا این حد نتیجه بدهد!
سرکار خانم اکرم حسین پناهی، دانشجوی کارشناسی ارشد میکروب شناسی پزشکی

داستان موفقیت سرکار خانم اکرم حسین پناهی خیلی جالب است برخلاف خیلی ها که برای دیدن نتیجه کنکور صبر و قرار ندارند ایشان حتی تا چند روز بعد از اعلام نتایج کنکور ارشد، با این تصور که محال است قبول شوند رغبتی برای دیدن نتیجه نداشتند تا اینکه به اصرار دوستان وارد سایت می شوند و شاهکار خود را می بینند. در کمال تعجب همان دو درسی که با جی۵ خوانده بودند باعث بالا رفتن رتبه و قبولی در رشته میکروب شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سنندج می شود.

جی۵ و کنکور کارشناسی؟

من از شیمی دبیرستان متنفر بودم، دوران پیش دانشگاهی که برای کنکور آماده می شدم به اصرار یکی از دبیرهایم به این فکر افتادم دروس شیمی و زیست را جی برگ نویسی کنم،اولش اصلا به نتیجه فکر نمی کردم فقط از کار با جی۵ خیلی خوشم می آمد اما وقتی در کنکور شیمی را ۸۵ و زیست را ۶۴ درصد زدم آن موقع بود که فهمیدم جی۵ چقدر خوب است و عاشقش شدم.

وقتی به کنکور ارشد رسیدید در چه شرایطی بودید؟

برای کنکور ارشد دو سال وقفه پیش آمده بود و من حسابی از درس دور شده بودم کارشناسی ام بیوتکنولوژی بود اما برای ارشد می خواستم در رشته میکروب شناسی پزشکی تغییر رشته بدهم درس ها خیلی متفاوت بودند و من نصف روز سرکار می رفتم، با اینحال آمدم زبان و باکتری شناسی که درسی با ضریب ۵ بود را جی برگ نویسی کردم.

سرجلسه وقتی سوالات را می دید چه حسی داشتید؟

به محض اینکه دفترچه را باز کردم اول به سراغ تست های باکتری شناسی رفتم،حس خیلی خوبی بود، فقط می گفتم: وای خدایا چقدر آسان! به نظرم برای دروسی مثل باکتری شناسی که این همه اسامی شبیه به هم دارد به جز جی۵ روش دیگری نیست که اینقدر خوب جواب بدهد لااقل برای من که غیر ممکن بود این درس را طور دیگری یاد بگیرم.

جی۵ و زبان انگلیسی؟

در کنکور ارشد، زبان انگلیسی را حدود ۵۰ درصد زدم شاید این مقدار زیاد به نظر نرسد اما برای کسی مثل من که هیچ وقت تجربه رفتن به کلاس زبان را نداشته واقعا خوب است، اصلا فکر نمی کردم لغاتی که طی مدت کمی با جی۵ خوانده بودم تا این حد جواب بدهد.

چقدر باور داشتید امسال قبول می شوید؟

من امسال اصلا باورم نمی شد بتوانم قبول شوم هرکس می دید مشغول جی برگ نویسی هستم می گفت:” ای بابا داری وقتت را تلف می کنی به جای این کارها بشین دو دور کتاب را بخوان.”

الان چه پاسخی به این دوستان می دهید؟

من در هیچ آزمونی شرکت نکردم هیچ کلاسی نرفتم نه برای کارشناسی و نه برای ارشد. هروقت دوستان می پرسند واقعا چطور ممکن شد؟ می گویم:” به کمک همان برگه هایی که فکر می کردید وقتم را تلف می کنند.”

feleshfeleshمتن کامل مصاحبه


فکر نمی کردم جی۵ تا این حد نتیجه بدهد!

اکرم حسین پناهی، دانشجوی کارشناسی ارشد میکروب شناسی پزشکی دانشگاه سنندج

در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

هرچقدر هدفت بزرگتر باشد به همان میزان نیز باید در برابر ناملایمات و دشواریها قوی تر باشی و بدانی همه اینها ارزشش را دارد. سرکار خانم اکرم حسین پناهی دوسال از درس فاصله گرفته بودند،می خواستند در مقطع ارشد تغییر رشته بدهند، نصف روز هم سرکار می رفتند. داستان موفقیت خانم حسین پناهی خیلی جالب است برخلاف خیلی ها که برای دیدن نتیجه کنکور صبر و قرار ندارند ایشان حتی تا چند روز بعد از اعلام نتایج کنکور ارشد با این تصور که محال است قبول شوند رغبتی برای دیدن نتیجه نداشتند تا اینکه به اصرار دوستان وارد سایت می شوند و شاهکار خود را می بینند. در کمال تعجب همان دو درسی که با جی۵ خوانده بودند باعث بالا رفتن رتبه و قبولی در رشته میکروب شناسی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی سنندج می شود. خیلی ها می گفتند: ” ای بابا داری وقتت را تلف می کنی به جای این کارها بنشین ۲ دور کتاب را بخوان.” خانم حسین پناهی امروز در جواب به همان دوستان که می پرسند واقعا چطور ممکن شد، لبخند می زنند و می گویند: “با همان برگه هایی که فکر می کردید وقتم را تلف می کنند.”

چه کسی جی۵ را وارد زندگی شما کرد؟

دوران پیش دانشگاهی یکی از دبیرهایم خیلی اصرار داشتند من از جی۵ استفاده کنم می گفتند: ” تو به درس خیلی علاقه داری، حیف است این روش را امتحان نکنی!” من هم جی برگ های آماده زیست و شیمی را تهیه کردم، اولش اصلا به نتیجه فکر نمی کردم فقط از کار با جی۵ خیلی خوشم می آمد اما وقتی در کنکور شیمی را ۸۵ و زیست را ۶۴ درصد زدم آن موقع بود که فهمیدم جی۵ چقدر خوب است و عاشقش شدم، سرجلسه انگار کتاب جلویم باز بود و جواب ها را می دیدم.

جی۵ و یک اتفاق خوب؟

من از شیمی دبیرستان متنفر بودم، دوران پیش دانشگاهی که برای کنکور آماده می شدم یک روز به دبیر شیمی ام گفتم که من اصلا از شیمی خوشم نمی آید او در جواب گفت:” شاید تو خوشت نیاید اما رقیب تو می نشیند و این درس را می خواند، پس تو هم باید همین کار را بکنی.” به این فکر افتادم که شیمی را هم مثل درس زیست جی برگ نویسی کنم،هرچقدر ادامه می دادم بیشتر از قبل علاقه مند می شدم من که قبلا از شیمی بدم می آمد حالا واقعا عاشق شیمی شده بودم شایدم به همین خاطر بود که در کنکور، شیمی را ۸۵ درصد زدم.

وقتی به کنکور ارشد رسیدید در چه شرایطی بودید؟

برای کنکور ارشد دو سال وقفه پیش آمده بود و من حسابی از درس دور شده بودم، اصلا به فکر ارشد نبودم یکسری مشکلات هم ذهنم را درگیر کرده بود. یک روز که مجله موفقیت را می خواندم اتفاقی به یکی از مصاحبه ها برخوردم، خانمی بود که برای ارشد از جی۵ استفاده کرده و خیلی خوب هم نتیجه گرفته بود،به یاد دورانی افتادم که خودم برای قبولی در کنکور کارشناسی از جی۵ استفاده کرده بودم همین ترغیبم کرد دوباره به سراغ جی۵ بروم. کارشناسی ام بیوتکنولوژی بود اما برای ارشد می خواستم در رشته میکروب شناسی پزشکی تغییر رشته بدهم درس ها خیلی متفاوت بودند و من نصف روز سرکار می رفتم، با اینحال آمدم زبان و باکتری شناسی که درسی با ضریب ۵ بود را جی برگ نویسی کردم.

چقدر باور داشتید امسال قبول می شوید؟

من امسال فقط می خواستم آزمایشی در کنکور ارشد شرکت کنم، اصلا باورم نمی شد بتوانم قبول شوم با خودم گفتم: ” من که فقط باکتری شناسی و زبان را با جی۵ خوانده ام،پس یک سال دیگر پشت کنکور می مانم و این بار همه درسها را جی برگ نویسی می کنم.” اما در کمال تعجب همین دو درسی که با جی۵ خوانده بودم باعث قبولی ام شدند.هرکس می دید مشغول جی برگ نویسی هستم مسخره می کرد و می گفت:” ای بابا داری وقتت را تلف می کنی به جای این کارها بشین دو دور کتاب را بخوان.” اما من به روشی که انتخاب کرده بودم ایمان کامل داشتم به همین خاطر خسته نمی شدم ،وسط راه ناامید نمی شدم چون یکبار در کنکور کارشناسی، نتیجه خوب کار با جی۵ را دیده بودم می دانستم باز هم نتیجه می دهد. الان وقتی دوستان با من تماس می گیرند و می پرسند واقعا چطور ممکن شد؟ با خنده می گویم:” به کمک همان برگه هایی که فکر می کردید وقتم را تلف می کنند.”

کمی از برنامه ریزی تان با جی۵ بگویید؟

وقتی از سرکار برمی گشتم آنقدر خسته بودم که فرصت یادگیری مطالب جدید را نداشتم می آمدم و جی برگ نویسی می کردم، صبح روز بعد جی برگ ها را مرور می کردم و بعد از ظهر که به سرکار می رفتم آنها را با خودم می بردم. وقتم خیلی کم بود با اینحال جی۵ جواب داد، به نظرم برای دروسی مثل باکتری شناسی که این همه اسامی شبیه به هم دارد به جز جی۵ روش دیگری نیست که اینقدر خوب جواب بدهد لااقل برای من که غیر ممکن بود این درس را طور دیگری یاد بگیرم.

سرجلسه وقتی سوالات را می دید چه حسی داشتید؟

به محض اینکه دفترچه را باز کردم اول به سراغ تست های باکتری شناسی رفتم،حس خیلی خوبی بود، فقط می گفتم: وای خدایا چقدر آسان! از جلسه که بیرون آمدم همه گلایه می کردند که امسال باکتری شناسی خیلی سخت بوده اما من احساس میکردم قبلا سوالات را در جی برگها دیده بودم. البته این را هم بگویم سرجلسه وقتی به سوالات دروسی می رسیدم که وقت نکرده بودم با جی۵ بخوانم گریه ام می گرفت، افسوس می خوردم که چرا قارچ شناسی و ویروس شناسی را جی برگ نویسی نکردم. بعد از کنکور وقتی به خانه برگشتم، اول از همه با نمایندگی جی۵ تماس گرفتم تا ببینم اگر برای این دروس هم جی برگ آماده موجود است سریعتر تهیه کنم.

جی۵ و زبان انگلیسی؟

در کنکور ارشد، زبان انگلیسی را حدود ۵۰ درصد زدم شاید این مقدار زیاد به نظر نرسد اما برای کسی مثل من که هیچ وقت تجربه رفتن به کلاس زبان را نداشته واقعا خوب است، اصلا فکر نمی کردم لغاتی که طی مدت کمی با جی۵ خوانده بودم تا این حد جواب بدهد چون سوالات زبان آزمون وزارت بهداشت واقعا سخت است.

چطور از نتیجه کنکور ارشد مطلع شدید؟

در محل کارم بودم که دوستم تماس گرفت و گفت: “جواب ارشد آمده رفتی نتیجه را ببینی؟ گفتم نه من امسال قبول نمی شوم انشالله سال بعد.” چندروزی گذشت تا اینکه شنیدم یکی از دوستانم قبول نشده اصلا انتظارش را نداشتم چون در اکثر آزمون ها شرکت می کرد و با اینحال قبول نشده بود، یک روز که پای کامپیوتر بودم به اصرار دوستان کنجکاو شدم من هم نگاهی به درصدهایم بیندازم، شماره داوطلبی ام را پیدا کردم و وارد سایت شدم اصلا باورکردنی نبود وقتی نتیجه را دیدم فقط چنددقیقه همینطور مات و مبهوت مانده بودم یعنی دارم اشتباه می بینم یا واقعا قبول شده ام؟ نه مثل اینکه واقعا قبول شده ام…. حالا دیگر داشتم از خوشحالی بال در می آوردم. خوشحال بودم از اینکه در رشته مورد علاقه ام پذیرفته شده بودم و اما ناراحت از اینکه اگر می شد همه دروسم را با جی۵ بخوانم حتما می توانستم رتبه ای تک رقمی بیاورم.اول از همه دوست داشتم این خبر را به مادرم بدهم او بیشتر از همه می دید من چقدر با جی۵ درس می خوانم با شنیدن این خبر از خوشحالی گریه کرد و گفت:” بلاخره خدا جواب زحمت هایت را داد.”

واکنش ها بعد از اعلام نتایج؟

بعد از اعلام نتیجه خیلی ها می پرسیدند:” اکرم مگر تو چه کتابی خوانده بودی امسال که سوالات از همیشه سخت تر بود، پس تو چطور می گویی همه چیز برایت راحت بوده؟!” فقط می گویم من در هیچ آزمونی شرکت نکردم هیچ کلاسی نرفتم نه برای کارشناسی و نه برای ارشد، فقط یک جزوه ساده داشتم که آن را جی برگ نویسی کردم.

راستی چرا در مقطع ارشد تغییر رشته دادید؟

میکروب شناسی پزشکی را انتخاب کردم چون کار در آزمایشگاه را خیلی دوست دارم، دانشگاه سنندج هم این رشته را داشت.

خیلی ها جی۵ را کنار می گذارند،چرا شما نه؟

اتفاقا دوران پیش دانشگاهی یکی از همکلاسی هایم آمد و مثل من جهت های(جی برگهای آماده) زیست را تهیه کرد اما هنوز مدتی نگذشته بود که همان اول کار، جی۵ را کنار گذاشت و نتوانست به تعهدش عمل کند، متاسفانه دو سال هم پشت کنکور ماند. من هیچ وقت نمی توانستم جی۵ را کنار بگذارم اصلا عادت نداشتم کتابهای حجیم را چند دور بخوانم فایده ای هم نداشت هرچه می خواندم یادم می رفت اما راستش از جی۵ خیلی خوشم می آمد مثل یک بازی برایم جذاب بود و تازگی داشت . الان مدتی است بسته های خودآموز زبان انگلیسی SG5را تهیه کرده و با این روش، ۴ ترم یک کلاس زبان را خودم خوانده ام. لغات کتاب ۱۱۰۰ واژه و ۵۰۴ را هم با همین روش یاد گرفتم.

جی۵ و دروس محاسباتی؟

نه فقط برای دروس حفظی بلکه حتی برای دروس تحلیلی و محاسباتی مثل ریاضی و فیزیک که کلی فرمول دارند غیر ممکن است جی۵ جواب ندهد از همین الان منتظرم کلاسهای ارشد زودتر شروع شوند تا از همان ترم اول منابع دکترا را تهیه و جی برگ نویسی کنم، یعنی اینقدر مطمئنم که جی۵ جواب می دهد. اگر با جی۵ آشنا نمی شدم اصلا نمی توانستم ادامه بدهم خیلی برایم سخت می شد.

خاطره ای لذت بخش؟

ترم یک کارشناسی یادم هست وقتی زیست سلولی مولکولی دوره دبیرستان را دوره می کردیم و استاد از آن سوال مطرح می کرد هیچ کس حتی آنهاییکه زیست را ۹۰ درصد به بالا زده بودند نمی توانستند جواب بدهند، مطالب از یادشان رفته بود اما من از دوران پیش دانشگاهی تمام این درس را با جی۵ خوانده بودم و همه چیزرا با جزئیات کامل به خاطر داشتم .بچه ها باورشان نمی شد ومی گفتند:” پناهی راستش را بگو تو از شب قبل می نشینی و درسی که قرارست استاد بدهد را حفظ می کنی؟”بعضی ها هنوز به من می گویند:” تو خیلی حافظه ات قوی است درست مثل دیکشنری،واقعا اینهمه لغات زبان را چطوری حفظ می کنی؟” همه اینها به کمک جی۵ ممکن شده.

علت افت ناگهانی دانشجویان بعد از ورود به دانشگاه؟

گاهی حتی رتبه برترهای کنکور بعد از ورود به دانشگاه افت می کنند فقط درصد کمی از مطالبی که قبلا ماه ها برای خواندش وقت صرف کرده بودند را به یاد دارند، علت اصلی این است که نشسته اند و برای قبولی در یک آزمون با کلی زحمت و شکنجه دروس را حفظ کرده اند اما بعد از آزمون یکی دوماه نگذشته هرچه به حافظه کوتاه مدت سپرده بودند از خاطرشان می رود هر فصلی را که شروع می کنند مطالب فصل قبلی از ذهنشان پاک شده. خوبی جی۵ این است که با تکرارهای منظم باعث می شود مطالب به حافظه بلند مدت مان سپرده و هروقت که بخواهیم در دسترس مان باشند.

یک روز خنده دار با جی۵؟

یکبار سرخیابان منتظر تاکسی ایستاده بودم گفتم در این فاصله از فرصت استفاده کنم جی برگهای درس زیست را از کمراه( کیف جی۵) بیرون آوردم و مشغول خواندن آنها شدم چند دقیقه ای طول کشید تا اینکه یک تاکسی از راه رسید راننده از من پرسید مقصدم کجاست؟ من آنقدر در عمق جی برگ فرو رفته بودم به جای اینکه بگویم میدان آزادی بدون معطلی گفتم تورژسانس( یکی از مباحث زیست)، بنده خدا از ترس چشمانش گرد شده بود، فکر کرد دیوانه ام تا به خودم آمدم و خواستم چیزی بگویم به سرعت از آنجا دور شد،هروقت یاد این خاطره می افتم کلی می خندم،واقعا جی۵ تا این اندازه آدم را جذب می کند.

خوبی های جی۵؟

خیلی برایم جالب بود که جی۵ حضور ذهنم را چندبرابر کرده، قبلا وقتی مطلبی را می خواندم مقدار کمی از آن به یادم می ماند. بیشتر وقتم هم سرکار می گذشت با اینحال بهترین نتیجه را همان موقع گرفتم با استفاده مفید از وقت های مرده، از کوچکترین فرصتی برای خواندن جی برگ ها غافل نمی شدم.

حرفی با دوستان کنکوری؟

چندروز پیش با یکی از همکلاسی های قدیم صحبت می کردم واقعا داشت به مرز افسردگی می رسید ،می گفت من دیگر وقتش را ندارم دوباره از نو شروع کنم با خواهش از او خواستم حتی یکبار هم که شده فقط برای یک درس از جی۵ استفاده کند و بعد اگر نتیجه نگرفت هرچه دلش خواست به من بگوید. من خودم اوایل که شروع کردم کمی نگران بودم، خوب دوسال وقفه پیش آمده بود مدام با خودم می گفتم یعنی ممکن است نتیجه بگیرم اما به مرور هرچقدر که جلوتر می رفتم با دیدن پیشرفتم اشتیاقم هم بیشتر می شد.به همه مخصوصا کسانی که شاغل هستند و وقت کمی دارند می گویم به نظرم آدم حتی یکبار هم که شده خودش باید جی۵ را امتحان کند، شاید تا خودتان جی۵ را امتحان نکنید متوجه اهمیت آن نمی شوید حداقل با یک درس شروع کنید قول می دهم یکبار که لذت جی۵ را احساس کنید خودتان سر ذوق می آیید.

(6 votes, average: 433 out of 5)
Loading...

Comments 6

 1. سلام

  منم هم میخوام کنکور ارشد امسال رو شرکت کنم. واقعا با این وقت کم و اینکه نزدیک سه ماه و دو هفته وقت دارم با جی ۵ میتونم موفق بشم؟

  1. سلام
   دوست عزیز مهمترین گام اولین گام است.
   برای شروع هر چیزی هیچ گاه منتظر تایید تا تکذیب دیگران نباشید. در اینکه زمان کمی تا کنکور باقی مانده و خیلی از داوطلبین زودتر از شما شروع کردن شکی نیست. اما اگر قدمهای شما محکم تر و بزرگتر باشد شاید بتوانید در این زمان کم نیز به نتایج خوبی برسید.
   پیشنهاد می کنم به شرح حال جی پنجی های موفق در سایت ما رجوع کنید.

 2. سلام

  ای کاش یک روز در هفته یا فقط برای مدتی محدود رو مشخص می کردید، برای گفتگوی ما با جی ۵ های موفق که هر کس بتونه با جی ۵ موفق رشته ی خودش صحبت کنه.

  1. با سلام
   شما می توانید ایمیل جی پنجی های موفق را داشته باشد و ارتباط خود را با انان از طریق ایمیل به انجام برسانید.
   و در برخی موارد مشاورین و پشتیبان های ما می توانند به شما کمک کنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.